mercure [hg] Index du Forum
mercure [hg]
Une team fun sans prises de têtes?Viens ici !
 
mercure [hg] Index du ForumFAQRechercherS’enregistrerConnexion

:: Sheumlnime Kuzhine Albanian Edition Gjino Luka ::

 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    mercure [hg] Index du Forum -> & sinon? -> LE BLABLA DU FORUM
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
marctad


Hors ligne

Inscrit le: 04 Avr 2016
Messages: 131
Localisation: Roma

MessagePosté le: Jeu 6 Juil - 10:55 (2017)    Sujet du message: Sheumlnime Kuzhine Albanian Edition Gjino Luka Répondre en citant


Shënime kuzhine (Albanian Edition)
by Gjino Luka
rating: ( reviews)


>>>DOWNLOAD BOOK Shënime kuzhine (Albanian Edition)
>>>ONLINE BOOK Shënime kuzhine (Albanian Edition)


Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket kuzhinës shqiptare janë paraqitur disa receta që përgatiten me pak vështirësi dhe që vlerësohen si tipike shqiptare. Normalisht shqiptarët që jetojnë në Itali, gatuajnë duke u bazuar në recetat e dy kuzhinave, shqiptare dhe italiane: nga njëra anë preferohet tradita e nga ana tjetër janë kërkesat e përditshme që ndikojnë në mënyrën e të ushqyerit dhe si rrjedhim në përdorimin e shumë recetave italiane. . . Recetat e përshkruara, italiane e shqiptare, bëjnë pjesë në kulturën gastronomike të shqiptarëve që normalisht jetojnë në Itali. Receta janë të thjeshta e mund të konsultohen si libër elektronik (Ebook) ose si libër i zakonshëm, për të gatuar dhe për t'u zbavitur. Koha e gatimit është mjaft e shkurtër; recetat janë të shoqëruara edhe me këshilla të ndryshme për të lehtësuar punën tonë gjatë gatimit: si duhet të shërbejmë dhe të konsumojmë disa ushqime; si duhet të shtrojmë një tryezë, etj. Nuk mungojnë recetat për të gatuar antipasta (meze), gjellët e para e të dyta, me peshk e me mish, garniturat dhe ëmbëlsirat. Një kapitull i veçantë u është kushtuar pijeve të ndryshme. Libri “Shënime kuzhine” duhet menduar si një ditar i vogël i kuzhinës italo-shqiptare dhe si një udhëzues i shpejtë për organizimin e një dreke ose darke, pa pasur nevojë për njohuri të thella në lidhje me artin e të gatuarit.


Details:
rank:
price: $6.49
bound: 136 pages
publisher: Gjino Luka (May 19, 2017)
lang: Albanian
asin:
isbn: 8822899415, 978-8822899415,
weight: 8.5 ounces (
filesize:Shënime kuzhine (Albanian Edition) Gjino Luka
Shënime kuzhine (Albanian Edition) iBooks online how read via how to

Tags: book german, book book free from Galaxy, eReader online, book french, book from lenovo free, book read, book download via Transmission, book BitTorrent free, ebook android pdf, download english, book kindle, book iCloud, mobile ebook, read free ipad, .fb2 download, ios access how download information online, eReader itunes view windows download, You search pdf online pdf, bookstore, book SkyDrive, free iphone, free mobi, book for ibooks, eReader online, original book, purchase book text windows mobile, access read find get pc, tablet access book sale value, buy tom english download itunes, fb2 online find book сhapter, no registration read macbook full sale
Libri..i..parë..në.....Bakllava..-..Receta..+..Fotografi..|..Kuzhina..Shqiptare ...
Albanian..Favorite..Dishes..and..DessertsFrom....the....AuthorEditorial...ReviewsAmazon...Giveaway...allows...you...to...run...promotional...giveaways...in...order...to
 ...
Explore...Albanian...Cuisine,...Albanian...Recipes,...and...more!......TULLUMBA..-..Receta..+..
Fotografi..|..Kuzhina..Shqiptare......

Kuzhinë..tradicionale..Shqiptare...Kuzhinë..
tradicionale..Shqiptare..Tulumba...(Albanian...
Version)Baked...Lamb...and...Yogurt...(Albanian...Name:...Tave...Kosi)...Recipe...by...
Erjona ...
This...Pin...was...discovered...by...Catherine...BeverstockAlbanian........Top....Channel....Albania....1,897....views....·....7:49....·....MasterChef....Albania....3,....9....Tetor....2015,....
Pjesa....3....-....Talent....Show....Kuzhine....-....Top....Channel....Albania ...
is....based....on....a....version....served....at....Greek....restaurant....Molyvos....in....New....York....
City.
Explore....Leonora's....board...."Albanian....food"....on....PinterestDiscover....(and....save!)....your....own....
Pins....on....Pinterest.
19....Shtator....2015........Ju...bëftë...
mirë!...|...See...more...about...Vegeta...seasoning,...Tes...and...AlbaniaShënime..kuzhine:..Kuzhina..italo-shqiptare..(Albanian..
Edition) 07f867cfacFabjan ...
7....Korrik....2009......78Marios...Kasianos...-...Vasilis...Konstantinidis...-...Giannis...Mantzaris...-...Luka...Milunovic
Klodian...Gjino...-...Andreu...Guerao...Mayoral...-...Ronaldo...Guiaro...-...Alexandros...Hintaseli...
..The...file...contains...143...
page(s)...and...is...free...to...view,...download...or...print.
Metti...nel...carrello
Legend Men's Magazine (Fashion that Inspires Book 9) Joseph BonnerMoney and Foreign Exchange After 191430 Days Ketogenic Cookbook: Lunch Edition: High Fat Low Carb Recipes for the Keto DietA History of Central Banking and the Enslavement of MankindHealthy Dinners: Easy and Healthy Dinner Recipes for a Healthier You!Dash Diet Cookbook: 25 Delicious Dash Diet Recipes For Weight Loss And Hypertension Karen StewartCSR und Interne Kommunikation: Forschungsansätze und Praxisbeiträge (Management-Reihe Corporate Social Responsibility) (German Edition)Credit Adjuster Log: Logbook, Journal - 102 pages, 5 x 8 inches (Unique Logbooks/Record Books) Unique LogbooksAfetividade e Cognição no Ensino Médio: A desconstrução do racionalismo pedagógico (Portuguese Edition)Requiem for the American Dream: The Principles of Concentrated Wealth and Power


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Jeu 6 Juil - 10:55 (2017)    Sujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    mercure [hg] Index du Forum -> & sinon? -> LE BLABLA DU FORUM Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

 
Sauter vers:  
Index | Panneau d’administration | creer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com